Тернопіль. 1/2 фіналу чемпіонату України

Галичанка: Туркула (к), Журовська, Чернецька, Косило, Шкурлатовська, Лонюк, Танащук (л).
Тренер Андрій Романович

Сєвєродончанка: Комісарова (к), Савенчук, Костіна, Трач, Сич, Лісєєнкова, Дежкіна (л).
На заміну виходили: Козиряцька, Гейко, Гаршина, Бахрамова
Тренер Володимир Бузаєв

Дві поразки у Сєвєродонецьку залишали Галичанці не великі шанси на вихід у фінал. Мабуть саме це стало причиною малої кількості вболівальників на матчах. Проте, гадаю ті вболівальники які все ж прийшли на матчі отримали задоволення від побаченої гри, такої видовищної і напруженої гри у Тернополі не бачили давно!
У порівнянні з матчами тижневої давності у Сєвєродонецьку у стартовому складі тернополянок відбулось дві зміни: на майданчик вийшли Юлія Лонюк та Катерина Шкурлатовська, які замінили Галину Щур та Тетяну Мандражеєву відповідно. У гостей все було без змін.
Перше очко у матчі заробила Яніна Журовська, потужно пробивши з 4 зони. Перша технічна перерва зафіксувала перевагу тернополянок у 4 пункти, після чого Галичанка заробила ще 2 очка зусиллями Катерини Шкурлатовської, яка чудово зіграла на сітці (10:4).Здавалося б, що після такого стартового спурту тернополянки спокійно доведуть партію до перемоги, проте іншої думки були досвідчені Ольга Костіна та Ірина Комісарова, які заробили для Сєвєродончанки 3 очка поспіль. Тренер Галичанки Андрій Романович відреагував на це взяттям перерви. Це допомогло Галичанці втримати триочкову перевагу до другої технічної перерви (16:13). Під час останнього розіграшу перед технічною перервою капітан тернополянок, Олена Туркула, підвернула ногу, замість неї на майданчику з’явилась Галина Щур. Ця заміна послабила гру Галичанки на блоці і дала змогу гостям не лише догнати а і перегнати террнополянок18:18, 21:24. І ось коли до перемоги в партії сєвєродончанкам залишався лише крок за справу взялась….Олена Сич, яка своїми невдалими діями в атаці принесла Галичанці 3 очка і надію на успіх у стартовій партії(24:24). Проте ці надії стрімко розвіяли Олена Костіна та Надія Косило, яка вдарила в аут. 24:26.
Початок другої партії, як і першої, виявився за галичанками.(2:0, 6:2, 8:3). Після того як Олена Туркула, яка вернулась на майданчик, заробила для Галичанки дев’яте очко Володимир Бузаєв замінив Олену Сич на Олену Козиряцьку. Гості поступово почали скорочувати відрив, який з шести очок розтанув до одного (11:10). В ці хвилини на майданчику особливо виділялась Анна Лісєєнкова, яка успішно атакувала не лише зі «свої» 4 зони, а і з задньої лінії, де їй вдалось пробити (і забити) поверх потрійного! блоку. Галичанки, схоже, були проти повторення першої партії. І ось уже після успішного блоку та атаки Юлії Лонюк вони попереду на 4 очка (16:12). Цю перевагу господарки уже не розгубили, а й навіть збільшили, до 8 очок..25:17 у партії і 1:1 у матчі.
Третя партія проходила за сценарієм попередніх двох. Знову ж таки тернопільська команда з самого початку захоплює лідерство і поступово нарощує відрив: 2:1, 6:5, 10:7, 15:9 (4 очка поспіль здобуває Яніна Журовська), 20:13. І ось лише при такому рахунку досвідчений Володимир Бузаєв бере першу перерву, це допомагає його команді скоротити відрив до 4 очок (+2 Савенчук). Але дві помилки в атаці змушують тренера гостей знову ж таки брати перерву. І знову ж це дає результат: відрив скорочується до 2 очок (24:22), але Надія Косило ударом від блоку все ж приносить перемогу в партії своїй команді.
Початок четвертої партії пройшов у рівній боротьбі, як тривала до рахунку 6:6. Потім настала «чорна п'ятихвилинка» Наді Косило, протягом неї вона допустила 4 невимушених помилки, і рахунок моментально став 6:11. Проте це не знітило тернополянок і уже на другу технічну перерову вони пішли лідерами: 16:15. Проте їх лідерство було недовгим, і при рахунку 17:19 Андрій Романович змушений брати перерву. Проте очікуваного результату вона не дала, і сєвєродончанки довели партію до перемоги: 23:25.
П’ята, вона ж вирішальна, партія розпочалась у рівній боротьбі: 1:1, 2:1, 3:3. На цьому рівна боротьба і завершилась, адже після рахунку 3:3 рахунок став….5:0! А причиною цього стала невідповідність гравців Сєвєродончанки на майданчику поданій Володимиром Бузаєвим перед партією заявці. Хоча її перед початком партії другий суддя матчу Паєвський провіряв… Хто в цьому більше винен нехай розбираються контролюючі органи федерації, а ми просто константуєм факт: отримавши фору у 5 очок гравці Галичанки спокійно довели партію до перемоги (15:7).

Другий матч цих команд розпочався у рівній боротьбі, це тривало до рахунку 21:21. Після чого волейболісткам Галичанки вдалось заробити 3 очка поспіль і отримати сет-болл. Це змусило тренера гостей взяти перерву, після якої гравцям Сєвєродончанки вдалось зрівняти рахунок (24:24)! І тут розпочалась нова гра, під назвою «Журовська проти Савенчук». Надалі саме ці 2 волейболістки набирали очки для своїх команд. Перемогу у цьому мікроматчі з рахунком 6:4 святкувала Яніна Журовська, що допомогло Галичанці виграти партію 30:28.
Друга партія проходила за переваги гостей, відрив яких сягав 5-6 очок. При рахунку 19:24 Сєвєродончанка отримала 4 сет-боли, з яких реалізувала аж четвертий!!! 23:25 у партії і 1:1 у матчі.
Після перших двох партій здавалось, що боротьба буде не менш впертою чим напередодні. Проте, не так сталось як гадалось. І уже з початку 3 партії різко почала кидатись в очі перевага у фізпідготовці Сєвєродончанки над опонентками. Тоді, як гравці Галичанки уже «ледве дихали» волейболістки Сєвєродончанки «літали» по майданчику і спокійно не надто напружуючись набирали очки: 2:6, 7:12, 14:20, 18:25.
Бачачи таку колосальну перевагу у фізичній формі вірити у перемоги тернополянок уже не приходилось. Що і підтвердила четверта партія. 0:4 – перерва Галичанки, 1:8-технічна перерва, 1:10 – друга перерва Галичанки, 9:16 – друга технічна перерва, 11:22 – максимальний відрив у партії. І хто при такому рахунку міг би сказати, що Галичанці під силу догнати сєвєродончанок? Відповідь: ніхто! Саме так і подумали гравці Сєвєродончанки, які рішили що партія, матч і путівка у фінал уже за ними. А галичанки тим часом почали поступово скорочувати відрив, як своїми зусиллями так і зусиллями суперниць, які почали допускати велику кількість помилок у всіх елементах гри: 14:22 – перерва Сєвєродончанки, 18:23 – 2 перерва Сєвєродончанки, 24:24!!!!! – Галичанка робить ривок 13:2!!!!, 24:25 – Савенчук, 25:25 – Туркула, 25:26 – Шкурлатовська помиляється при скидці, 25:27 – Савенчук!
1:3 у матчі і Сєвєродончанка святкує вихід у фінал чемпіонату України, де її суперником буде черкаський Круг.
Підсумовуючи півфінальне протистояння Галичанки та Сєвєродончанки хотілось би зазначити, що такої видовищної та напруженої гри в Тернополі не бачили уже давно!
У складі Сєвєродончанки відмітив би гру Ольги Савенчук, яка показала що є лідером команди в атаці, а також Ірину Комісарову, яка практично без збоїв і замін відпасувала усі 8 партій у Тернополі. Також неможливо не відмітити і ключовий фактор, який допоміг гостям святкувати вихід у фінал чемпіонату, це набагато краща фізична форма ніж у тернополянок, які останні 2 партії уже «вмирали» на майданчику.
У тернополян безсумнівним лідером команди на майданчику була Яніна Журовська, яка здобула левову частину загальнокомандних очок. Інші ж гравці зіграли на свому стабільному рівні, а рівень цей трішки нижчий чим у гравців Сєвєродончанки… Одним бажанням надто складно вигравати матчі, хоча тернополянки і були близькі до цього.
Уже цими вихідними сєвєродончанкам у Черкасах розпочинати фінальну серію, а тернополянкам на власному майданчику серію за 3 місце з Джінестрою.

Олександр Палій

Источник:
Категория: Чемпионат и кубок Украины | Добавил: Knabengoff (07.04.2009) | Автор: E W
Просмотров: 1044 | Комментарии: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0